#1 2008-08-06 23:22:58

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Teraz ... Barcelona

Piłkarze mistrza Polski - Wisły Kraków po porażce w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z Beitarem Jerozolima (Izrael) 1:2, w rewanżu przed własną publicznością nie dali rywalowi żadnych szans, wygrywając aż 5:0 (3:0). Teraz przeciwnikiem Wisły w drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie FC Barcelona.

Wisła Kraków 5-0 Beitar Jerozolima
Roberto Mauro Cantoro 9, Cléber 25 (k), Paweł Brożek 36, Júnior Enrique Díaz Campbell 57, Andrzej Niedzielan 88

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Cléber, Júnior Enrique Díaz Campbell, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (72. Patryk Małecki), Radosław Sobolewski, Roberto Mauro Cantoro, Tomáš Jirsák (67. Andrzej Niedzielan), Rafał Boguski (79. Tomasz Dawidowski) - Paweł Brożek.

Beitar: Tvrtko Kale - Cristián Andrés Álvarez, Tomer Ben-Yosef, Arik Benado, Yoav David Ziv - Aviram Baruchyan, Derek Owusu Boateng, Moshe Ohayon (46. Darío Ezequiel Fernández), Idan Tal (61. Toto Adaruns Tamuz Temile), Michael Zandberg (46. Barak Yitzhaki) - Washington Sebastián Abreu Gallo.

żółte kartki: Paweł Brożek, Cantoro, Piotr Brożek - Tal, Ben-Yosef, Yitzhaki, Abreu Gallo, Fernández.

sędziował: Duarte Nuno Pereira Gomes (Portugalia).
widzów: 13 000.

Mistrzowie Polski od początku spotkania przejęli inicjatywę, jednak dopiero w 8. minucie stworzyli pierwszą niebezpieczną sytuację. W okolicy pola karnego Beitaru sfaulowany został Tomas Jirsak i sędzia podyktował rzut wolny. Ten, pięknym strzałem, tuż przy słupku, zamienił na gola Mauro Cantoro. W tym momencie Wisła, wobec porażki w pierwszym meczu 1:2 i bramce strzelonej na wyjeździe, była w III rundzie kwalifikacyjnej LM. Jednak podopieczni trenera Macieja Skorży nie spoczęli na tym. W 24. minucie miała miejsce kolejna składna akcja Wisły. Kiedy w dobrej sytuacji w polu karnym, Marcin Baszczyński próbował uderzyć na bramkę Beitaru, został sfaulowany (choć powtórki wskazują, że nie było faulu).  Sędzia bez wahania - mimo protestów piłkarzy Beitaru - podyktował rzut karny. Rzut karny na gola zamienił brazylijski obrońca "Białej Gwiazdy" - Cleber.
Kolejna bramka padła w 36 minucie. Akcja Cleber - Boguski (piękne podanie) - Paweł Brożek i mamy 3:0.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znajdował się Abreu, ale najpierw uprzedził go Junior Diaz, a następnie po tym, jak uprzedził Clebera, strzelił z bliska bardzo niecelnie. Jednak to Wisła miała dziś swój dzień. W 57. minucie znakomitą asystą - przewrotką niczym Rivaldo w meczu z Valencia w 2003 roku - popisał się Łobodziński, a piłkę do bramki Beitaru skierował Junior Diaz. W 74. minucie Piotr Brożek strzałem z połowy boiska próbował przelobować Kale, jednak bramkarz Beitaru w ostatniej chwili wybił futbolówkę na rzut rożny.Ostatnią bramkę dla Wisły zdobył Andrzej Niedzielan w 88. minucie na raty pokonując Kale.

Ostatnio edytowany przez Starr (2008-08-06 23:39:05)


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#2 2008-08-06 23:52:31

anżelika

New member

Zarejestrowany: 2008-04-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: Teraz ... Barcelona

Oj, to był piękny mecz.Szkoda,ze tak na Euro nie graliśmy:/ Ale z Barceloną raczej szans nie mamy:( Ale może jakimś trafem się uda. Contra spem spero:)

Ostatnio edytowany przez anżelika (2008-08-06 23:53:51)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plkinofan3gp siatkowkarn eurora