• Index
  •  » Felieton
  •  » VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

#106 2008-07-12 01:33:52

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Umowa z USA oparta na korzyściach jest fikcją.USA nigdy nie traktowały nas poważnie.NIgdy nie będziemy mogli nawet sobie pomarzyc o takim sojuszu jaki ma USA z Izraelem.Izrael jest strategicznym partnerem dla Amerykanów.Mają oni spore interesy na wschodzie a Izrael bardzo im w tym pomaga.Tymczasem my jesteśmy dla nich tylko nic nieznaczącym państewkiem postkomunistycznym.

Offline

 

#107 2008-07-12 01:51:12

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

A propos USA.... zwolennikom prywatyzacji szpitali polecam film Michaela Moora pt."Sicko".To ten pan od "Fahrenheita" i "Zabaw z bronią".Pokazuje on jak bardzo okrutne potrafią byc firmy ubezpieczeniowe w USA.W filmie zobaczymy między innymi historię ratowników z World Trade Center którzy na wskutek pracy  doznali  tam ciężkich schorzeń płuc lecz nie dostali pomocy ani od państwa ani od firm ubezpieczeniowych.Pomocną dłoń podała im dopiero....Kuba.Warto też wyzbyc sie pewnych uprzedzeń do reżysera (który oczywiście swych jednoznacznych poglądów nie ukrywa) i naprawdę obejrzec ten film gdyż pokazuje on prawdziwe relacje świadków których jest zadziwiająco dużo.Nieważne czy ktoś lubi Moora czy nie,ten film po prostu trzeba obejrzec  bo to co robi rząd amerykański z Irakijczykami to pikuś w porównaniu z tym co robi z własnymi obywatelami.Warto też przekonac sie jak wielki wpływ na Biały Dom  mają korporacje.

Offline

 

#108 2008-07-13 23:24:09

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Dziś odszedł od nas człowiek niezwykły.Bronisław Geremek był patriotą w najlepszym tego słowa znaczeniu,jednym z niewielu politycznych autorytetów jakie ma Polska.Każda osoba mająca jakikolwiek związek polityką powinna powinna podchodzic do niego z wielkim szacunkiem.Kazdy polityk od prawa do lewa powinien brac z niego przykład.Miał cechy idealnego polityka-był niezwykle inteligentny,miał szacunek nawet do swoich oponentów , przeciwników politycznych i ludzi o innych poglądach(cecha bardzo rzadka dziś!).Bardziej doceniany za granicą  niż u nas.Może teraz to się zmieni.Spoczywaj w pokoju profesorze........

Offline

 

#109 2008-07-14 00:52:46

KoLiberał

Super Member

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2008-06-29
Posty: 26

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Nie wypada przechodzić obojętnie obok każdej śmierci, nawet adwersarza politycznego. Od siebie powiem trochę, paraliteracko:

Czas żałoby, to czas, kiedy zarzucamy nasz radykalizm, każda jego postać traci wyrazistość, kontury zostają rozmyte, nigdy niegasnące ogniska ideowych sporów na chwilę stają się milczeniem.


"Żaden dzień minionego, żadna zapisana karta tego co rzeczywsite, nie znają przykładów łagodności"        Valeriu Marcu

Offline

 

#110 2008-07-15 12:31:28

JajkoKuryMarioli

New member

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 6
Punktów :   

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

USA... nasz wielki brat który dba o bezpieczeństwo  wiernych sojusznikow: http://tiny.pl/2gjz
o ich interesy: http://tiny.pl/2gj3 oraz kraj wielkich mężów stanu, inteligentnych przywódców! http://tiny.pl/2gpq

Wolność, własność, sprawiedliwość!... tylko gdzieś po drodze zgubiliście zdrowy rozsądek.

Offline

 

#111 2008-07-16 13:00:52

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Hehe....nic dodac nic ując.....te kompromitujące wpadki które zdażają sie Obamie i Mc Cainowi to zapewne zasługa płatnego systemu edukacji...płacisz,wymagasz,zdajesz,zostajesz prezydentem

Offline

 

#112 2008-07-16 20:01:02

JajkoKuryMarioli

New member

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 6
Punktów :   

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Gdyby tego typu wpadki były sporadyczne nie byłoby w tym nic dziwnego, każdemu może sie zdarzyć.Jednak przykład Busha którego prezydentura jest pasmem ciagłych debilnych wypowiedzi (inaczej chyba tego nie można nazwać) i teraz jego następca każe poświecić chwile zadumy nad tym narodem który niektóre osoby stawiaja za wzór.Niestety WSZYSTKIE polskie rządy maja tendencje do usilnego lizania pupy USA.Tu z bólem serca musze napisac, że najbardziej brązowy język ma rząd SLD który to z nie zrozumiałych dla mnie powodów uwierzył(?) amerykaną w broń masowego rażenia Saddama i wziął udział w brudnej wojńe o rope z której tak naprawde nic nie mamy poza odświerzoną listą poległych Polaków w boju.Należało by tez napisać o całkowicie bezsensownym wyborze samolotów F-16 dla polskiej armii - decyzjia też zapadłą za rządów SLD.Co do tarczy mam nadzieje, że  zasada 51 stanu zostanie zastąpiona przez trzezwe kalkulacje polityczne (wojskowe) i ekonomiczne.Najważniejsze: NIC NA SIŁE!

Offline

 

#113 2008-07-16 23:44:37

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Niestety to prawda,SLD wtedy spieprzyło sprawę,pozostaje tylko miec nadzieję że nowy szef wyciągnie wnioski z błędnych działań swoich poprzedników.Myślę że jest szansa na to bo choc Grzegorz idealny nie jest to na pewno nie można odmówic mu LEWICOWEGO PUNKTU WIDZENIA.Jest tez politykiem który potrafi bardziej zdecydowanie postawic na swoim(w przeciwieństwie do poprzedniego szefa SLD) co w przypadku rozmów z jankesami było by naprawdę pożyteczne...

Offline

 

#114 2008-07-18 14:21:09

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Chociaż nie lubię wybitnie pana Rafała Ziemkiewicza to muszę przyznac że powiedział on coś wybitnie mądrego.Otóż po tych roszczeniach Kongresu USA wobec nas w związku z reprywatyzacją Ziemkieiwcz zaproponował żeby może jankesi zajęli się nieuregulowanymi roszczeniami wobec Indian.U progu dwudziestego wieku mordowali oni całe rodziny indiańskie a w dodatku przywłaszczali sobie ich mienie w imię oczywiście liberalizmu i szacunku dla własności prywatnej.To mienie do tej pory nie zostało przodkom tych ludzi oddane...Ziemkiewicz poruszył bardzo ważny problem.Są równi i równiejsi.Odsyłam do artykułu http://www.pardon.pl/artykul/5600/ziemk … e_indianom
PS.Pamiętam jak na tym forum pewien człek naśmiewał się ze mnie jak mówiłem o imperializmie amerykańskim.Wręcz mnie przedrzezniał wtedy:"no tak imperializm dotknął wiele narodów...siuksów,czejenów,apaczów"

Offline

 

#115 2008-07-24 14:23:36

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Po czasach apartheidu.nazizmu,segregacji rasowej wydawało by się że żaden publicysta,człowiek wykształcony nie będzie do tych czasów wracał z tęsknotą.Nie w Polsce!Oddaje głos etatowemu pajacowi polskiej polityki oraz wielkiemu guru sympatyków UPR:
"Otóż każdy człowiek ma prawo w swojej prywatnej knajpie napisać: „Rudzi wstępu nie mają”. To jego sprawa – co najwyżej straci klientów. Oczywiście też prywatny właściciel ma prawo napisać: „Tylko dla Czarnych” lub „Tylko dla Białych”. Niby dlaczego nie? Zakaz jest ograniczeniem wolności indywidualnej."
Ok,w takim razie jeśli ja będe kiedykolwiek w życiu miał jakiś swój sklep,knajpkę lub cokolwiek innego to napiszę sobie:"Sympatycy UPR-Won!"Już widzę te hordy upr-owców które nie dośc że się nie obrażają to gratulują mi iście kapitalistycznej postawy.Zapewne żaden z nich nie nazwałby mnie "j...... socjalistą"

Offline

 

#116 2008-07-24 17:04:53

KoLiberał

Super Member

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2008-06-29
Posty: 26

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Oczywiście post zupełnie zmanipulowany(selekcja informacji dla podparcia tezy). Tradycyjnie już po raz n-ty trollowanie i nic poza tym. Ten fragment z bloga JKM wygląda w całości tak:

Kilka uwag o rasiźmie. Otóż każdy człowiek ma prawo w swojej prywatnej knajpie napisać: „Rudzi wstępu nie mają”. To jego sprawa – co najwyżej straci klientów. Oczywiście też prywatny właściciel ma prawo napisać: „Tylko dla Czarnych” lub „Tylko dla Białych”. Niby dlaczego nie? Zakaz jest ograniczeniem wolności indywidualnej.

Każdy też ma prawo wierzyć, że jego rasa (naród, rodzina, drużyna) jest lepsza. Nie jest natomiast prawdą twierdzenie, że „Obiektywnie moja rasa jest pod wszystkimi względami lepsza”.

Z postu powyżej wynika też całkowite niezrozumienie istoty własności prywatnej. To, że ktoś nie chce obsługiwać w swoim sklepie np. murzynów, to tylko jego sprawa, on na tym traci, bo nie ma zysku, nie oznacza to, że państwo realizuje politykę segregacji rasowej czy eksterminacji wybranej rasy, bo państwo nie ma w tym udziału, więc nie jest to ustawowo usankcjonowane. Wolny rynek sam ustala nieprzymuszone przez państwo stosunki międzyludzkie w mnogości ich wariacji, i między innymi po to też jest Kościół, żeby pełnić rolę strażnika moralności społecznej, dlatego należy być przeciwnym wszelkim „postępowcom”, chcącym pozbawić go wpływu na wymiar społeczny.
Co do nazywania JKM pajacem, to ech… co ja będę mówił, przytoczę lepiej jedną z błyskotliwych wypowiedzi pani J. Senyszyn(„profesor” ekonomii) „Biurokracja jest dobra bo powstają nowe miejsca pracy”. I tyle w tej kwestii.


"Żaden dzień minionego, żadna zapisana karta tego co rzeczywsite, nie znają przykładów łagodności"        Valeriu Marcu

Offline

 

#117 2008-07-24 18:36:02

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Nie ma żadnej manipulacji.Faktem jest że popiera  JKM rasizm ale wolnorynkowy. Rynek nie działa w próżni.Nie jest oddzielony od państwa ale z państwem jest nierozerwalnie związany.Rynek nie jest żadną abstrakcją,rynek tworzą ludzie którzy odpowiadają prawnie za swoje czyny.A wiadomo że państwo ustala prawo.Jeśli więc sprzedawca promuje rasizm w swoim sklepie to państwo musi go za to ukarac.Jeśli tego nie uczyni jest odpowiedzialne za działanie takiego delikwenta. A tak wogóle powiedz co by bylo gdyby w prywatnych szkołach ktore UPR chce wprowadzic  właściciele wywieszali by transparenty "tylko dla białych">Też byś powiedział że to ich strata bo ubędzie im uczniów?
Ps.hehe..mi to się czasem śmiac chce  z twoich wypowiedzi właśnie z tego powodu że kiedys mówiłeś coś zupełnie innego.Kiedyś byłeś anarchista,mówiłeś że jebiesz system i jesteś APOLITYCZNY I ASPOłECZNY.Dziwiłeś się nawet moim zainteresowaniom.Swoją drogą to choc tak bardzo mnie nienawidzisz(wiadomo...lewak) to właśnie po części dzięki mnie tą polityką zacząłeś sie interesowac ponieważ to ja o tym ciągle nawijałem jak wariat.Byłeś apolityczny teraz polityka jest dla ciebie WSZYSTKIM.Byłeś wielkim fascynatem Młodej Polski znanej przecież z nihilizmu i hedonizmu.Teraz uważasz że państwo nie powinno kontrolowac ludzi bo to jest zadanie Kościoła.Z przeciwnika wszelkich religii,antyklerykała,człowieka nienawidzącego Kościoła stałeś się prokatolickim konserwatystą.I co?Niedawny nihilista bawi się w jakieś osądy moralne?Ja wiem że można zmienic trochę swoje poglądy ale żeby aż tak?Jak chcesz byc wiarygodny skoro przeskakujesz z kwiatka na kwiatek?Kim będziesz jutro?Komunistą,skinheadem,punkiem,świadkiem jehowy,fundamentalistą islamskim,feministą,zielonoświątkowcem,syjonistą,satanistą?Sam już się gubie....

Offline

 

#118 2008-07-24 19:57:21

lewy punkt widzenia

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   -14 

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

I jeszcze jedno....człowiek który mówi że socjaliści nie zasługują na miano ludzi musi się liczyc  z tym że sam będzie ostro atakowany

Offline

 

#119 2008-07-24 20:23:54

KoLiberał

Super Member

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2008-06-29
Posty: 26

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

To widzę powstało jakieś nowe pojęcie „rasizm wolnorynkowy”, może jeszcze „dyskryminacja wolnorynkowa” (np. homosiów). Prawdziwie wolny rynek jest związany z państwem jedynie poprzez niskie, zryczałtowane podatki, które wpływają do budżetu, państwo natomiast może zachować pewne przedsiębiorstwa strategiczne dla siebie (np. przemysł zbrojeniowy). UPR jak wiadomo jest partią krytyków demokracji, sam konserwatywny-liberalizm w gruncie rzeczy na tym polu wyrasta. Natomiast UPR postuluje formę ustrojową zwaną Nomokracją, czyli rządy prawa, (ale naturalnego), nie rządy ludu. Jedną z podstaw prawa naturalnego, które rodowodem tkwi jeszcze w prawie rzymskim, jest właśnie prawo do własności, i to właśnie prawo jest jednym z substratów cywilizacji europejskiej, czyli jako właściciel mam prawo rozporządzać swoim mieniem jak tylko zechce, a moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się twoja, co nie oznacza, że mam imperatywny nakaz dawania usług wszystkim ludziom, a już na pewno nie tym, którzy gardzą jednym z fundamentów Europy, czy szerzej ludów indoeuropejskich, czyli prawem własności. Jak ktoś dajmy na to nie świadczy usług dla murzynów i żydów, nie zatrudnia ich, to jest rasistą i antysemitą w języku współczesnych. Patrząc przez pryzmat idei nomokratycznych, pojęcie prawne rasizmu nie istnieje, nie wyklucza to też identycznych działań ze strony np. Żyda dysponującego prywatną własnością, wszystko jest zależne od dysponenta. Smutną prawdą jest też fakt, że takie coś jak równość ras nie istnieje, jak to mawiał jeden mój wykładowca: „znajdźcie mi murzyna w panteonie nauki”. Faktem jest także to, że Europa prowadząc swą kosmopolityczną politykę integracji i tolerancji pod postacią Unii Europejskiej podcina swoje własne podstawy cywilizacyjne. Przykładem jest choćby napływ imigrantów z krajów arabskich, potem to rozmnaża się jak króliki i żeruję na socjalu państwa nie pracując. Muzułmanie organizują się w grupy społeczne, tworzą sieć swoich organizacji, budują meczety. W tym momencie opluwani nierzadko katolicy protestują oburzeni, że tak nie może być, sprzeciwiają się islamizacji Europy, ale oczywiście politycznie poprawni lewicowcy od razu podnoszą larum, że fundamentaliści katoliccy uprawiają dyskryminację. Nie zdają sobie sprawy z jednego, niszcząc kulturę europejską stwarzają podwaliny dla kolonializmu islamskiego, według danych demograficznych struktura społeczeństw zachodnich ulegnie drastycznym zmianom już w okolicach 2030-40 roku. Narody okcydentu w swoich własnych krajach będą stanowiły mniejszość. Już teraz przemożny wpływ na wyniki wyborów mają społeczności i organizacje muzułmańskie w niektórych krajach.(np. w niektórych niemieckich landach większość osób oddających głos w przypadku frekwencji obejmującej dany land, to muzułmanie).

„tak wogóle powiedz co by bylo gdyby w prywatnych szkołach które UPR chce wprowadzić  właściciele wywieszali by transparenty "tylko dla białych" Też byś powiedział że to ich strata bo ubędzie im uczniów?” – ty a słyszałeś, że są takie fazy, jak na przykład kary dla uczniów we Francji czy Wielkiej Brytanii, za to że nie kłaniali się Allahowi, albo, że nie chcieli uczestniczyć w takich lekcjach „tolerancji” dotyczących homoseksualizmu. Coś ta „tolerancja” to taki skryty przymus i zamordyzm. A tak w ogole w przypadku prywatyzacji szkolnictwa, to zależy od rodziców do jakich szkół chcą posyłać swoje dzieci, nie od państwa, i to rodzice zawiązują umowę w takich wypadkach, nie odpowiada to idą w inne miejsce.

Mój wcześniejszy światopogląd wyrastał faktycznie z pnia modernizmu europejskiego. Hasła takie, jak „sztuka dla sztuki” w zasadzie nadal mi są bliskie, jeżeli chodzi o kategorie estetyzmu i artyzmu. Nie zmienia to faktu, że nadal jestem ateistą, ale mam szacunek dla własnej kultury i cywilizacji, znam ich wartość i osiągnięcia, dla tego sprzeciwiam się tworom skrajnego globalizmu jak UE. Nie jestem też przeciwnikiem kościoła, ma prawo bytować, bo jest częścią tradycji. Internacjonalizm bywa pogardą narodów i państw, a Europa popełnia polityczne i cywilizacyjne samobójstwo na naszych oczach. Nowego świtu Europy może już nie być. Zmierzch jest bliski…

Ostatnio edytowany przez KoLiberał (2008-07-24 21:24:58)


"Żaden dzień minionego, żadna zapisana karta tego co rzeczywsite, nie znają przykładów łagodności"        Valeriu Marcu

Offline

 

#120 2008-07-26 23:29:52

JajkoKuryMarioli

New member

Zarejestrowany: 2008-07-15
Posty: 6
Punktów :   

Re: VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

KoLiberał napisał:

Patrząc przez pryzmat idei nomokratycznych, pojęcie prawne rasizmu nie istnieje

To Ty lepiej popatrz przez pryzmat historii i zobacz do czego prowadzi takie myslenie.Nie mozna patrzec na wszytko oczami liberala.Zyjemy w spoleczenstwie ktorym kieruja skomplikowane mechanizmy.Czlowiek z natury jest zly.Musi nad wisiec bat w postaci prawa ktory bedzie go walic po glowie za kazdym razem gdy zrobi cos co ogolnie jest przyjete za zle.
Zreszta skoro rasizm nie istnieje to czemu ktos mialby zakazywac zydowi kupowac w swoim sklepie?


Co do imigrantow arabskich w gruncie rzeczy zgadzam sie z Twoim zdaniem.Chociaz wystarczylo by zmienic przepisy przyznawania zasilkow w UE i wszytko szybko zmienilo by sie.

Offline

 
  • Index
  •  » Felieton
  •  » VOX POPULI - POLITYKA - NOWY DZIAŁ PRESIKA

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plczarter jachtów Mielno pola namiotowe www.wierszek.pl