#1 2008-06-24 14:46:20

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Euro 2012 poza Polską ??

Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku odbędą się jednak we Włoszech i Francji - pisze we wtorek "Il Giornale".
Według włoskiej gazety niedługo szef UEFA Michel Platini pojedzie na Ukrainę i oficjalnie przyjmie do wiadomości po wizytacji, że "niemożliwa jest organizacja Euro" w tym kraju oraz w Polsce.

Dlatego - spekuluje gazeta - mistrzostwa zostaną przeniesione do Włoch i Francji.
"Il Giornale" twierdzi, że inauguracja Euro 2012 odbędzie się w Rzymie, a finał w Paryżu.

[pap]

Który to już artykuł o tym, iż Polska nie podoła organizacji Euro. Ale można się zastanowić, czy aby nie ma w tych informacjach źdźbła prawdy?

Mam nadzieje, że za 4 lata wszyscy kibice wspominać będą "polskie Euro" jako fanatastyczne wydarzenie.

Zapraszam do udziału w sondzie o EURO 2012


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#2 2008-06-25 20:05:11

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

Jutro ważny dzień dla polskiego futolu - UEFA ogłosi raport o stanie przygotowań Polski do organizacji Euro 2012. A sześć dni pózniej (2 lipca) do Polski przyleci prezes UEFA Michel Platini.
Zdaniem Włochów, Francuz po wizycie w Polsce ostatecznie zabierze Polsce organizację Euro 2012. Z szefem UEFA spotka się premier Tusk. Oprócz niego z Platinim rozmawiać będą jeszcze posłowie z sejmowej komisji sportu i specjalnej komisji do spraw organizacji Euro 2012.

Czy rozmowy coś dadzą, oj nie wiem. 26 czerwca to bardzo ważny dzień dla przyszłości EURO 2012.


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#3 2008-06-30 00:15:16

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

"Cztery miesiące temu daliśmy Polsce i Ukrainie sygnał, żeby się ocknęli. Taki rozwój wydarzeń jest dla nas nie do zaakceptowania. Nie możemy tak dalej działać. Teraz po czterech miesiącach chcemy się przekonać, jak wygląda sytuacja. Nie pozwolimy sobie na to, żeby nadal działo się to, co dotychczas. Musimy podjąć decyzję." - Michel Platini, Paryż, 29.06.08r

Czas ucieka, a władze UEFA wciąż grożą Polsce i Ukrainie odebraniem EURO

Ostatnio edytowany przez Starr (2008-06-30 00:17:55)


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#4 2008-07-02 21:41:40

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

"Wszystkie działania prowadzone w Polsce zmierzają we właściwym kierunku. Polski rząd zapewnił nas, że Stadion Narodowy w Warszawie, kluczowy dla przygotowań Polski do UEFA EURO 2012, zostanie zbudowany we właściwym czasie. Gotowa będzie również niezbędna infrastruktura. Czuję się uspokojony co do realizacji projektu UEFA EURO 2012 w Polsce" - Michel Platini, 2.07.08, Warszawa

[żródło PAP]

Czyżby Platini zmienił zdanie???
Mam nadzieję, że tak. Teraz pora na Ukrainę, a tam jest gorzej Brak infrastruktury, brak pomysłów. Jedyny plus to duże stadiony i duże pieniądze przeznaczone na rozwój kraju. Ale Ukraino, kiedy ty się obudzisz???

Ostatnio edytowany przez Starr (2008-07-02 21:44:10)


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#5 2008-07-10 08:52:13

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

Zacząłem swojego posta słowami "Euro 2012 poza Polska??". Jednakże ostatnio te słowa są nieaktualne, gdyż Ukraina coraz częściej mówi o tym, iż w ich kraju nie ma większych szans na pełną organizację Mistrzostw.  Grygorij Surkis, prezes ukraińskiej Federacji Piłkarskiej, przyznał, że bardzo prawdopodobne jest, iż większość spotkań Euro 2012, w tym finał odbędzie się w Polsce. Największy problem to infrastruktura. Mają także duży kłopot ze Stadionem Olimpijskim, na którym rozegrany ma być finał. Drugim problemem jest słynna już galeria handlowa, która miała stanąć niedaleko głównego wejścia na stadion, która - zdaniem UEFA - może zagrażać bezpieczeństwu podczas ewakuacji kibiców. Jej budowa została wstrzymana, a w ubiegły czwartek w czasie wizyty delegacji UEFA nawet zaczęto jej rozbiórkę. Następnego dnia jednak maszyny znikły.
  Możliwe, że w Polsce odbyłyby się spotkania trzech grup, a na Ukrainie tylko jednej.


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#6 2008-07-31 19:55:02

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

Prezydent UEFA Michel Platini wezwał w czwartek międzynarodowe środowisko, by wsparło Polskę i Ukrainę w przygotowaniach do Euro 2012
- Wsparcie Polski i Ukrainy przez środowisko międzynarodowe jest potrzebne - cytuje Platiniego ukraińska agencja informacyjna "Ukrinform". Zdaniem prasy zachodniej, byłe komunistyczne kraje nie poradzą sobie z tak ogromnym przedsięwzięciem. W krytyce prym wiedli Włosi, którzy przegrali walkę o organizację tej imprezy.

Platini, który przebywa we Włoszech, zdecydowanie zaprzeczył jakoby UEFA miała przekazać prawo organizacji włoskiej federacji. - Włosi pewnie będą chcieli zorganizować turniej w 2016 roku - powiedział prezydent UEFA. - Ale włoskie stadiony nie są najlepsze w Europie. W większości to stare i niespecjalnie ładne obiekty - dodał.


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#7 2008-08-28 10:25:18

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

14 września odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu w Dniepropietrowsku. Będzie to pierwszy obiekt na Ukrainie, gotowy do przyjęcia finału Euro 2012.
Na trybunach zasiądzie 31 tysięcy widzów, w tym prawie 300 w sektorze VIP. Budowa stadionu trwała od wiosny 2005 roku i została sfinansowana przez właściciela klubu piłkarskiego Dnipro, jednego z najbogatszych Ukraińców Ihora Kołomojskiego. Wartość inwestycji to 40 milionów Euro.

Po Dniepropietrowsku, nowy stadion ma zostać oddany w Doniecku. Prawdopodobnie nastąpi to latem przyszłego roku. Jest to obiekt przeznaczony dla 50 tysięcy widzów, w kategoriach UEFA, oceniany jako najwyższej klasy "Elite", dotychczas określanej jako "pięć gwiazdek".

W Kijowie trwa rozbiórka centrum handlowego przed Stadionem Olimpijskim oraz wstępne prace projektowe dotyczące jego modernizacji.

We Lwowie, jak poinformowała wczoraj agencja RBK, robotnicy przystąpili do działania na wyznaczonej przez władze miasta działce, gdzie ma powstać nowy stadion. W tym i przyszłym miesiącu mają zostać przeprowadzone pierwsze roboty ziemne, plac budowy ma zostać ogrodzony i doprowadzone tymczasowo woda i prąd.

zródło: Polskie Radio

A co z nami, co z Polskim rządem? Kiedy doczekamy się pierwszego stadionu???


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#8 2008-09-20 09:55:19

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

UEFA z niepokojem śledzi polityczny kryzys na Ukrainie - donosi ukraińska agencja Uasport. Szefowie europejskiej piłki obawiają się, że wpłynie on niekorzystnie na przygotowania tego kraju do Euro 2012. Viceprezydent Ukrainy - Iwan Wasiunyk uspokaja twierdząc, że mistrzostwa Europy to największy projekt w historii Ukrainy, który łączy wszystkie siły polityczne w tym kraju - Sytuacja polityczna nie będzie miała wpływu na przygotowania do Euro - zadeklarował - W tej sprawie jesteśmy jedną drużyną.

Czy te obietnice utwierdziy władze europejskiej piłki w przekonaniu, że Ukraina przygotuje się do EURO, przekonamy się już 26 września. Wówczas to Komitet Wykonawczy UEFA podczas posiedzenia w Bordeaux ma ostatecznie zdecydować o tym, czy oba kraje zdążą z przygotowaniami.

W związku z taką sytuacją na Ukarinie do gry o Euro mogą włączyć się nasi sąsiedzi: Niemcy, a także Rosja które mogłyby ją zastąpić.

Taką możliwość definitywnie wykluczył jednak już wiosną Michel Platini. Stwierdził wówczas, że oba kraje - organizatorzy traktowani są łącznie, jak jeden organizm. Tak więc jeśli UEFA zechce zmienić gospodarza finałów Euro 2012 z powodu niewystarczających postępów na Ukrainie, to wykluczy również Polskę.

Bardzo realne jest zaś przeniesienie części spotkań do Polski, z finałem włącznie. Taki scenariusz może się ziścić już 26 września.


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#9 2009-04-18 11:12:35

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Euro 2012 poza Polską ??

Jeśli Polska zorganizuje EURO 2012 na 5 stadionach, spotkania mistrzostw odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i we Wrocławiu. Gdy UEFA uzna, że tylko 4 miasta będą gościć drużyny Starego Kontynentu, z rywalizacji odpadnie Poznań. Szanse Chorzowa na organizację choćby jednego meczu są iluzoryczne.
- W Polsce z pomocą międzynarodową, której brak na Ukrainie, przygotowania wyglądają lepiej. Nie możecie jednak spocząć na laurach - mówi Michel Platini, szef UEFA.

Żródło: Przegląd Sportowy

Wywnioskować można, że Poznań, miasto Lecha, gdzie na mecze przychodzi minimum 15 tys widzów, nie ujrzy najlepszych u siebie. Poznań będzie musiał powiedzieć -  EURO(PA)PA


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plkinofan3gp siatkowkarn eurora