#1 2008-04-26 09:47:16

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Recenzje Filmowe

Jako, że ten dział troszkę nam obumiera, zdecydowałem się, za namową pewnej osoby na umieszczanie tu recenzji filmów.

Na początek horror amerykański - "Kostnica"
http://img405.imageshack.us/img405/29/kosql9.jpgHorror, to po pierwsze za dużo powiedziane. Zadaniem horroru jest często wywołanie lęku i niepokoju u odbiorcy utworu (by Wikipedia). A my niestety tego tutaj nie widzimy. Ale zacznijmy od fabuły.
Do małego miasteczka sprowadza się rodzina Fowlerów. Matka, dorastający syn i mała córeczka. Jednakże przyczyna przyjazdu do tego miasta jest zgołą dziwna, ale mająca ważną rolę dla całego filmu - Matka chce otworzyć dom pogrzebowy. Wszyscy zamieszkują w starym domu obok cmentarza. Gdy pierwsze ciała docierają do kostnicy zaczynają się dziać dziwne rzeczy. W domu i na cmentarzu pojawia się dziwna, pnąca substancja, pochłaniająca krew. Zgodnie ze starą legendą w krypcie cmentarnej mieszka potwornie oszpecony stwór - kiedyś mieszkaniec miasta. Dziwna mazista substancja zachowuje się jak żywa i powoli opanowuje dom i ciała przeznaczone do balsamowania. Żywi również nie mogą czuć się bezpiecznie. Makabra zaczyna się na dobre gdy matka i miejscowy policjant zaczynają się zachowywać jak zombie...
Fabuła nie ma sensu. Brak logiki, gdyż "tą substancję" może pokonać tylko .... sól, a pod koniec filmu okazuje się, że ... NIE ZDRADZĘ
Reżyserem filmu jest Tobe Hooper, słynny mistrz horrorów, twórca "Ducha" i "Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną". Jednakże ten film nie jest najwyższych lotów. To horror dla .... dzieci. I proszę się nie dziwić temu stwierdzeniu, gdyż ostatnio większość horrorów zmierza do tego stylu. A szkoda, bo przez to hasło "horror" traci na wartości.
 
NOTA 2/5

Rafał S.

Ostatnio edytowany przez Starr (2008-04-26 09:47:55)


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#2 2008-04-27 20:33:48

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Recenzje Filmowe

Project: Monster
Horror, S-F / USA

http://img149.imageshack.us/img149/3244/projectec0.jpg

  W przeddzień wyjazdu do Japonii, Rob widzi w zorganizowanym dla niego przez przyjaciół przyjęciu pożegnalnym, możliwość ostatecznego uporządkowania spraw sercowych. Jego plan przybiera jednak niespodziewany obrót w chwili, kiedy następuje seria gwałtownych wstrząsów. Pojawiają się myśli o ataku terrorystycznym. Okazuje się jednak, że po niebie latają kule ognia, a Manhattan został opanowany przez tajemniczego potwora. Przerażenie nowojorczyków zamienia się w panikę i wszyscy zaczynają uciekać. Wtedy okazuje się, że w apartamencie koło Central Parku została uwięziona przyjaciółka Roba, której nie zdążył wyznać miłości. Czwórka bohaterów wyrusza, więc na spotkanie z potworem
  Ile już takich historii pojawiło się w kinie, można powiedzieć, że już jesteśmy tym nasyceni. Jednakże „Project: Monster” stanowi wyjątek. Wszystkie wydarzenia oglądamy z perspektywy kamery, trzymanej kurczowo przez Huda – kumpla Roba - nawet w największym niebezpieczeństwie. Możemy zobaczyć tylko tyle, ile zarejestruje dzielny „filmowiec”. W związku z tym, obraz jest rozmazany, niepełny. W momencie, gdy Hud upada albo biegnie, nie możemy objąć wzrokiem nadciągającego niebezpieczeństwa. Filmowanie z ręki wzmaga napięcie i tworzy klimat dobrego thrillera. Poza tym czekamy z przerażeniem na kolejną scenę, ponieważ wiemy tylko tyle, co bohaterowie. Pochodzenie i istnienie potwora owiane są tajemnicą. I według mnie niedługo powstanie druga część, aby wszelkie tajemnice rozwiać, a przy okazji zarobić na tym krocie.
  Producentem filmu jest J.J.Abrams, który powiązany jest także z produkcją serialu „Lost – Zagubieni”. Jego osoba gwarantuje świetną realizację i niesamowite zwroty akcji.
  Film można porównać do połączenia „Godzilli” i „Blair Witch Project”. I według mnie zabieg ten wyszedł na plus.

Polecam ten film.

Ocena 4+/5

Rafał Starosta


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#3 2008-05-01 23:01:53

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Recenzje Filmowe

Joshua
Horror / USA
http://img388.imageshack.us/img388/8338/1521th2.jpg

Trafił mi ostatnio w ręce film, polecany przez mojego kolegę, jako bardzo fajny. Więc obejrzałem i poniżej macie recenzję.

Do Bisbee, małego miasteczka, przyjeżdża na pogrzeb ojca główny bohater filmu, Kelby. Towarzyszy mu narzeczona. Już od początku wiadomo, iż podróż ta będzie wiązała się ze spotkaniem z przeszłością i sprawami, jakie zostawił za sobą wyjeżdżając przed laty z rodzinnego miasteczka. Szybko okazuje się, że rodzina Kelby'ego nie jest typową. Jego ojciec był odsiadującym długi wyrok wielokrotnym mordercą, zaś matka i siostra przejawiają silne zaburzenia emocjonalne. Mężczyzna spotyka również dwóch przyjaciół z dzieciństwa – Jamesa oraz Wally’ego. Odegrają oni dużą rolę w dalszych losach bohatera. Jednakże największą rolę odegra tajemnicza postać o imieniu Joshua. Każda wzmianka o nim budzi w bohaterze uczucie panicznego strachu. Strach ów potęguje się, kiedy drugi znajomy Kelby’ego, James, niedwuznacznie daje mu do zrozumienia, iż Joshua nadal żyje i czeka na niego.  Kim jest Joshua? Co z tym wszystkim wspólnego ma Kirby i jego przyjaciele?
W filmie zastosowane są wątki amatorskiej kamery, tzn. próba utrzymania widza w opinii, iż cały film kręcony jest przez amatora, ma to na celu uświadomienie, że to działo się naprawdę.
Jest to produkcja niezależna, z małym budżetem.

Tak dziwnego filmu dawno nie oglądałem, okropna fabuła, bezsensowne wątki. Odradzam oglądanie tego filmu. Widać, że reżyser - Travis Betz - próbował stworzyć coś nowego, wyjątkowego, ale według mnie niestety mu się to nie udało. Jedyny plus to dobra gra aktórów. Film pokazuje okrucieństwo wobec małych dzieci. Degradację ich wartości. A główni bohaterowie próbują stworzyć "istotę diabelną" posługując się znalezionym dzieckiem. Katastrofalny wątek.

Obecnie horrory nie straszą, one obrzydzają. A to bardzo źle.

Ocena 1+/5

Ostatnio edytowany przez Starr (2008-05-01 23:23:28)


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#4 2008-06-28 22:20:14

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Recenzje Filmowe

Hitman
Thriller / USA, Francja

http://img380.imageshack.us/img380/8460/hitmanukposterul1.jpg

Film jest adaptacją gry komputerowej o tymże tytule. Przed jego obejrzeniem już miałem mieszane uczucia. Zazwyczaj przeniesienie gry na ekrany kinowe nie przynosi dużych zysków, filmy są słabe - pod względem akcji i scenariusza. Jednak w przypadku "Hitmana" byłem zaskoczony.
Streszczę możę pokrótce o czym opowiada film.
Tytułowy bohater jest wychowankiem organizacji, która kształci płatnych zabójców. Osoby takie zdobywają od małego wykształcenie i umiejętności walki wręcz czy używania broni palnej. Cechą charakterystyczną takich osób są tatuaże na głowie w kształcie kodu kreskowego i nadane numery zamiast imion. Nasz bohater to Agent 47. Otóż dostaje on zlecenie zabicia nowego prezydenta Rosji. I kiedy wydaje się, że zadanie zostało wykonane bez żadnych problemów - prezydent zabity, on bezszelestnie oddala się z miejsca - okazuje się że wszystko było misternie utkaną intrygą, a jego przeciwnikami są nie tylko skorumpowani politycy, ale i własna agencja. Ponadto A-47 musi dbać nie tylko o siebie, ale i o Nike, osobę zamieszaną w całą intyrygę, kochankę prezydenta Rosji.

"Hitman" to ciekawa propozycja na letnie wieczory. Aktorzy robią co mogą, aby przypadkiem nie wyjść z ram konwencji, a reżyser co rusz spowalnia obraz i celebruje detal. Całość robi efekt doprawdy piorunujący.
Ciekawostką jest, iż w pewnym momencie główny bohater mija grupkę dzieci, która gra w .... Hitmana. Bardzo ciekawe powiązanie z grą.

Ocena: 3+/5


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#5 2008-06-30 18:03:06

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Recenzje Filmowe

Wanted - Ścigani
Akcja / USA

http://img387.imageshack.us/img387/362/z5342239are7.jpg

  Jako, że poprzednie recenzje odnoszą się do starszych filmów, dziś recenzja nowości kinowej.

  Młody mężczyzna (James McAvoy) dowiaduje się, że jego zaginiony ojciec, który opuścił go tydzień po jego urodzinach, w rzeczywistości jest zawodowym zabójcą. Kiedy ojciec zostaje zamordowany, syn początkowo wbrew swojej woli, zostaje zwerbowany do organizacji, która wyszkoliła jego ojca. Dostaje nauczyciela o imieniu Sloan (Morgan Freeman). Pod jego okiem chłopak przechodzi trening, który ma sprawić, że zajmie miejsce swojego ojca i pomści jego śmierć. Jednakże zanim dojdzie do spotkania oko w oko z Crossem - zabójcą, Wesley musi wypełnić kilka pomniejszych misji. To, kto będzie kolejnym celem jest determinowane przez krosno. Tak krosno, to ono jest wielką tajemnicą organizacji, a raczej tajemnego bractwa tkaczy, które wypełnia wyroki przeznaczenia.

  Film można określić jako połączenia Matrixa z Mission Impossible. Plusem filmu są genialnie wyreżyserowane sceny akcji, walki. Natomiast największym minusem zbytnia przemoc, obraz zabójstwa. 

   Reżyser - Timur Bekmambetov udowodnił, że można połączyć współczesną baśń, komiks z kanonadą efektów specjalnych. W filmie ponadto zatrudnił wiele gwiazd rodem z Hollywoodu - Morgan Freeman, Angelina Jolie. Jako, że film, jak już powyżej wspomniałem, to odzwierciedlenie komiksu to jedynym celem jest tu akcja, widowiskowość i niesienie wielu wrażeń.
  Mamy wakacje, więc to idealna pozycja na spędzenie wolnej chwili w kinie. Ale zaznaczam, film nie jest dla dzieci.


Ocena: 3+/5 (za zbytni akcent na przemoc)

Ostatnio edytowany przez Starr (2008-06-30 21:13:01)


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#6 2008-10-25 22:32:03

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Recenzje Filmowe

Niedługo kolejne recenzje filmowe


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

#7 2009-02-06 12:35:16

Mateo

New member

Zarejestrowany: 2009-02-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: Recenzje Filmowe

Kiedy napiszesz nową recenzję?

Offline

 

#8 2009-03-07 19:32:48

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: Recenzje Filmowe

Postaram się niedługo dodać nowe


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plkinofan3gp siatkowkarn eurora