#1 2008-06-05 17:10:47

Stokrotka

New member

Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 6
Punktów :   

EURO 2008

EURO 2008 – przeżyjmy to pierwszy raz!


Mistrzostwa starego kontynentu odbywają się co 4 lata. W 2008 roku rozgrywane będą na boiskach Austrii i Szwajcarii. Obrońcami tytuł ME sprzed 4 lat są reprezentanci Grecji, którzy pokonali wtedy w finale Portugalię 1:0. Chrapkę na tytuł Mistrzów Europy mają wszystkie zespoły. Lecz kto nim zostanie? Tego dowiemy się już  29 czerwca kiedy to w Wiedniu o godz. 20.45 odbędzie się wielki finał. Natomiast mecz otwarcia zostanie rozegrany 7 czerwca w Bazylei o godzinie 18:00 pomiędzy reprezentacjami Szwajcarii i Czech.
W mistrzostwach bierze udział 16 najlepszych zespołów, które zakwalifikowały się do turnieju z kwalifikacji. Zostały one podzielone na 4 grupy i tak w grupie A znalazły się: Szwajcaria, Czechy, Portugalia i Turcja, w grupie B: Austria, Chorwacja, Niemcy i Polska, w grupie C: Holandia, Włochy, Rumunia i Francja, natomiast w grupie D: Grecja, Szwecja, Hiszpania i Rosja. Z każdej grupy awansują do dalszej fazy rozgrywek po dwa najlepsze zespoły.
Spoglądając na grupy mistrzostw to najsilniejszą grupą wydaje się być grupa C- nazwana grupa ”śmierci”, ponieważ grają tam zarówno mistrzowie świata z 2006 roku -Włosi, jak i Francuzi- wicemistrzowie świata z 2006 roku. Nie należy także zapominać o reprezentacji Holandii i Rumunii, które również są bardzo groźne. Tak, więc rywalizacja w tej grupie zapowiada się bardzo emocjonująco. Grupa A to grupa również mocna(  bo przecież na tym etapie rozgrywek nie ma słabych grup!!!). Takie reprezentacje jak Czech czy Portugalii mówią same za siebie. Także i Turcy są groźni- w końcu to 3 drużyna świata z 2002 roku. Szwajcarzy natomiast wydają się być łatwym kąskiem do zjedzenia, lecz czasami pozory mogą mylić! Myślę, że Frei i spółka sprawią jakąś niespodziankę. Grupa B (czyli tak zwana ”nasza grupa”), w której grają Polacy jest grupą również interesującą. Polacy zagrają w Mistrzostwach Europy po raz pierwszy i jest to historyczne wydarzenie. Naszym piłkarzom przyjdzie zmierzyć się z reprezentacją Niemiec, z którą to o mały włos nie wygraliśmy na MŚ w 2006 roku. Będzie to rewanż za tamten mecz, który doskonale pamiętamy( i tu zapraszam na relacje meczu: 08.06.2008 o godz. 20.45). Chorwacja z kolei jest to zespół, który doskonale spisał się w eliminacjach do Euro pozostawiając za burtą wielką Anglię, której to zabraknie w tych mistrzostwach( a paradoksalnie w finale LM zmierzą się 2 zespoły angielskie). Tak, więc należy na nich uważać, ponieważ mają bardzo silny zespół, który może sprawić duża niespodziankę na mistrzostwach. Austria jest to team, który podobnie jak Szwajcaria wydaje się być słabą drużyną, lecz należy także na nich uważać. Grupa D jest mocną grupą, ponieważ znajdują się w niej takie zespoły jak: Grecja- obrońca tytułu, która na wielkiej imprezie potrafi sprawić dużą niespodziankę o czym przekonaliśmy się na ostatnich mistrzostwach Europy w Portugalii. Zespół Szwedzki to zespół dobrze zgrany, którego futbol jest przyjemny dla oka. A Hiszpanie? Hiszpanie to elita wśród zespołów Europejskich. Miejmy tylko nadzieje, że w tym roku na mistrzostwach nie sprawdzi się powiedzenie: ”… grają jak zwykle, odpadają jak zawsze…”
      Wg Mnie faworytami mistrzostw będą Włosi, Hiszpanie i Niemcy. Za to niespodziankę mogą sprawić Chorwaci, których uważam za czarnego konia tych mistrzów. Ale jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się już niedługo…

Offline

 

#2 2008-06-05 20:42:55

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Re: EURO 2008

Bardzo ciekawy wpis/artykuł. Moje typy to: Włochy, Hiszpania, Francja. Marzę by Polska wyszła z grupy.


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl