• Index
  •  » Sport
  •  » Pierwsze "przymiarki" do kadry na Euro

#1 2008-04-17 22:39:14

Starr

Super Extra MEMBER

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 81
Punktów :   17 

Pierwsze "przymiarki" do kadry na Euro

Dnia 16 kwietnia, trener naszej reprezentacji - Leo Benhakker - ogłosił szeroką kadrę na EURO 08'. Powołania kilku piłkarzy budzą zdziwienie. Ale zacznijmy od początku. Wstępna kadra na tą imprezę
wygląda tak:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Wojciech Kowalewski (Kolporter Korona Kielce)

Obrońcy: Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski (obaj Austria Wiedeń), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Mariusz Jop (FK Moskwa), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Grzegorz Bronowicki (Crvana Zvezda Belgrad)

Pomocnicy: Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński (obaj Wisła Kraków), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Rafał Murawski (Lech Poznań), Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Radosław Majewski (Groclin Grodzisk Wlkp.), Michał Goliński (Zagłębie Lubin), Michał Pazdan (Górnik Zabrze).

Napastnicy: Maciej Żurawski (AE Larissa), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Radosław Matusiak (Wisła Kraków), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Marek Saganowski (FC Southampton), Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld), Dawid Janczyk (CSKA Moskwa).

Mamy tu 31 piłkarzy, z których na główną imprezę wyjedzie 23. Dziwią w niej takie nazwiska jak: Wawrzyniak, Goliński, Pazdan, Majewski, Janczyk choć grali już w kilku spotkaniach kadry, czy Saganowski, ostatnio nie powoływany. Zajęli oni miejsca takim "piłkarskim tuzą" jak: Marek Zieńczuk, Ireneusz Jeleń czy Grzegorz Rasiak.  Ja popieram powołanie m.in. Radosława Majewskiego, ten chłopak zrobił ogromne postępy.

Jednakże jak stwierdza Benhakker, selekcja jeszcze się nie skończyła i z tej grupy może zarówno ktoś wypaść jak i pojawić się w niej.

Osobny przypadek to Roger, który już dziś (17 IV) otrzymał polskie obywatelstwo.

Oficjalną kadrę na Euro 2008 Beenhakker musi podać do 28 maja.

W tym momencie wyjściowy skład na mecz z Niemcami to: Boruc - Wasilewski, Bąk, Jop, Żewłakow - Błaszczykowski, Lewandowski, Dudka, Krzynówek - Żurawski - Smolarek

Ostatnio edytowany przez Starr (2008-04-17 22:42:14)


Charles Barkley (koszykarz) o planach przejścia na emeryturę przed rozpoczęciem sezonu: ''Pamiętam, że usiadłem z przedstawicielami Rockets i powiedziałem: ''Zamierzam zakończyć karierę''. Oni powiedzieli: ''Zamierzamy ci dać 9 milionów dolarów''. Odpowiedziałem: ''Ma ktoś z was długopis?''

Offline

 
  • Index
  •  » Sport
  •  » Pierwsze "przymiarki" do kadry na Euro

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plkinofan3gp siatkowkarn eurora